شـــارونــــا

گروه بازرگانی شارونا

تهران - ولنجک

خیابان ارغوان - کوچه دوم

22179204 021

09129459825

شنبه تا چهارشنبه: ۹ تا ۱۷

پنجشنبه: ۹ تا ۱۳

پخش زعفران قائنات

قائنات در استان خراسان جنوبی قرار گرفته که شرایط آب و هوایی و اقلیمی این منطقه جهت کاشت و پخش زعفران قائنات بسیار مناسب می باشد. مردم این منطقه صبح زود برای جمع آوری گل این محصول اقدام کرده و در نهایت زعفرانی که از مزارع قائنات برداشت شود، بسیار مرغوب و با کیفیت می‌باشد که در فروش زعفران قائنات به دست مصرف کنندگان می‌رسد.

زعفران به چهار دسته اصلی تقسیم خواهد شد که شامل زعفران دسته، پوشال، سرگل و زعفران نگین شود و به همین ترتیبی که گفته شد از مقدار سفیدی موجود در محصول کاسته می‌شود، به طوری که زعفران نگین یک محصول تمام قرمز است.

پخش انواع زعفران قائنات

هر کدام از  زعفران‌های قائنات شامل: زعفران دسته، پوشال، سرگل و نگین می‌باشند و از لحاظ کیفیت به چند درجه ۱، ۲ و ۳ تقسیم خواهد شد. همچنین زعفران سرگل قائنات به عنوان یکی از پر طرفدارترین نوع زعفران‌ها در بین انواع متنوع این محصول شناخته می‌شود. از طرفی انواع متنوعی از زعفران‌ها توسط برند قائنات به بازار عرضه شده است و در اختیار مصرف کنندگان باسلایق متفاوت قرار می‌گیرند که شامل زعفران نگین، زعفران سرگل، زعفران دسته، زعفران پوشال و کنج خواهد شد.

پخش زعفران قائنات

صادرات و پخش زعفران قائنات

ایران بزرگترین تولید کننده زعفران با کیفیت در جهان بوده و سالانه مقادیر قابل توجهی از این زعفران در کشور‌های خارجی و قسمت‌های مختلف کشور ‌به عرصه تولید می‌رسند. کشت این محصول تا حد زیادی به شرایط اقلیمی و آب و هوایی منطقه‌ای که کشت شود، بستگی دارد. بنابراین می‌توان گفت که کیفیت زعفران کشت شده در تمام مناطق ایران یکسان نبوده و  در حال حاضر زعفران کشت شده در منطقه قائنات به عنوان بهترین و با کیفیت‌ ترین زعفران تولید شده در کشور ما شناخته می‌شود و از این ناحیه به عنوان قطب تولید زعفران یاد می‌کنند.

زعفران قائنات یکی از مهم ترین کالاهای صادراتی کشور می‌باشد که ارزآوری بسیار بالایی با خود به همراه می‌آورد. محصول تولید شده در این شهرستان یکی از با کیفیت ترین محصولات تولید شده در جهان بوده و در حال حاضر بخش عظیمی از زعفران تولید شده در قائنات جهت صادر شدن به کشورهای دیگر کاشت می‌شود. سرمایه گذاری در تولید یا خرید و فروش و پخش زعفران قائنات این محصول گرانبها سودآوری بالایی برای افراد به همراه دارد و  به همین علت افراد زیادی تمایل به فعالیت در حیطه خرید و فروش زعفران قائنات دارند.

نکات مورد توجه درخرید و پخش زعفران قائنات

  • توجه به ظاهر محصول: این محصول باید در بخش بالا به شکل شیپور باشد و در پایین باریک گردد.
  • طعم محصول: مزه این ماده به طور معمول تلخ است اما عطر شیرینی دارد. جهت تشخیص کیفیت از طریق طعم می‌توانید، مقداری از کلاله زعفر قائنات را در دهان خود قرار دهید و درصورتی که شیرینی حس کردید، به تقلبی بودن آن پی می‌برید.
  • رنگ زعفران قائنات: بسیاری از افراد زعفران را به شکر و عسل آغشته نموده که برای تشخیص تقلبی بودن آن می‌توانید از آب استفاده کنید. در صورتی که رنگ زیادی از دست داد، محصول اصل نبوده و همچنین توجه نمایید که زعفران اصل رنگ تند قرمزی نیز دارد.
  • جوش شیرین و تشخیص تقلبی بودن زعفران: در این روش می‌توانید مقداری از قائنات را به همراه جوش شیرین در یک ظرف آب بریزید که اگر رنگ آب به زرد تغییر حالت داد، زعفران اصل می‌باشد و در صورتی که آب قرمز شد متوجه خواهید شد که تقلبی است.
  • نقش قیمت در خرید زعفران: یکی دیگر از راه‌های تشخیص تقلبی بودن این محصول قیمت آن می‌باشد چرا که این زعفران همیشه گران بوده و در صورتی که با قیمتی نا متعارف در بازار مواجه شدید در اصل بودن آن شک کنید.
  • موارد شیمیایی: امکان دارد اشخاصی با اضافه کردن مواد شیمیایی به ساقه محصول آن را به عنوان اصل معامله کنند که در این مورد با کمک آب سرد متوجه کیفیت آن خواهشد شد.

پخش زعفران قائنات

رنج قیمت زعفران بسته بندی شده

همانطور که پیش از این اشاره نمودیم، زعفران از معدود ادویه‌هایی است که به صورت بسته بندی و در وزن های متفاوت فر در حال حاضروخته می‌شود. برندها و مراکز فروش و پخش زعفران قائنات در زمینه تولید و توزیع این محصول فعالیت می‌کنند، که زعفران را در بسته بندی‌های مختلف به فروش می رسانند.

قیمت زعفران بسته بندی شده در مراکز فروش قائنات موارد زیادی چون نوع بسته بندی، عطر، طعم، برند، رنگ زعفران و غیره بستگی دارد  از این رو  نمی‌توان قیمت این محصول به شکل بسته بندی را به طور دقیق بیان نمود. برای اطلاع از قیمت زعفران می توانید با مراجعه به سایت ما و مشورت با کارشناسان شارونا، اطلاعات دقیق را دریافت کنید.

قیمت زعفران به چه عواملی بستگی دارد

همانطور که در این مطلب اشاره نمودیم، زعفران تولید شده در قائنات یکی از با کیفیت ترین محصولات تولید شده در کشور می‌باشد، بنابراین می‌توان بیان کرد که قیمت زعفران قائنات در مقایسه با زعفران تولید شده در مناطق دیگر ایران بیشتر است. قیمت زعفران مرغوب و  اصل تا حد زیادی به نوع آن بستگی داشته و به صورت کلی این محصول دارای ارقام متنوعی چون سرگل، نگین، سوپرنگین، دسته و… می‌باشد، که هر یک از این موراد دارای کیفیت و قیمت متفاوتی می‌باشند.

همچنین توجه کنید که که هر چه مقدار خامه موجود در محصول تولید شده کمتر باشد، قیمت پخش زعفران قائنات بیشتر می شود. با وجود اینکه این ادویه کاربردی یکی از کالاهای اساسی می‌باشد که تماما در ایران تولید می شود و هیچ گونه‌ای از زعفران وارداتی در کشور یافت نخواهد شد، اما قیمت آن در تمامی منطقه‌ها از جمله قائنات به قیمت دلار نیز بستگی داشته که این موضوع به دلیل صادرات بیشتر از ۹۰ درصد زعفران قائنات به خارج از کشور است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید با با شارونا تماس بگیرید تا کاشناسان ما با بررسی نیازتان بهترین محصول را در اختیار شما قرار دهند. ما در شارونا سعی داریم بهترین خدمات را در اختیارتان قرار دهیم.

مقالات پیشنهادی

مدارک لازم برای صادرات زعفران

تعیین مدارک لازم برای صادرات زعفران

ایران از بزرگترین تولیدکنندگان زعفران جهان است. زعفران علاوه بر استفاده‌های خوراکی در موارد دارویی نیز کاربردهای زیادی دارد. دیگر تولیدکنندگان زعفران

تعرفه صادرات پسته

بررسی تعرفه صادرات پسته

پسته از خشکبارهای محبوب جهان محسوب می‌شود که در کشورهای محدودی باکیفیت مرغوب تولید می‌شود. کشور ایران در لیست کشورهایی با مرغوب‌‌ترین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *