شـــارونــــا

گروه بازرگانی شارونا

تهران - ولنجک

خیابان ارغوان - کوچه دوم

22179204 021

09129459825

شنبه تا چهارشنبه: ۹ تا ۱۷

پنجشنبه: ۹ تا ۱۳

خرید پسته رفسنجان صادرتی

پسته رفسنجان صادراتی یکی از اقلام معروف آجیل ایرانی است که در شهرستان رفسنجان در استان کرمان تولید می‌شود. پسته برداشت شده در این استان دارای انواع گوناگون می باشد که می‌توان به پسته‌های خام، ساده و شور اشاره نمود. امروزه تهیه پسته به صورت بسته بندی یا کیلویی با کیفیت‌های متنوع درجه بندی و عرضه می‌شود و خرید پسته علاوه بر خشکبار فروشی‌ها در سایت‌های اینترنتی نیز امکان‌ پذیر می‌باشد که کار مصرف کنندگان را آسان نموده است.

 

خصوصیات اصلی پسته رفسنجان صادراتی

پسته رفسنجان از مهمترین تولیدات کشور ما می‌باشد و میزان صادرات بالایی بعد از فرآورده‌های نفتی را دارد که ویژگی‌های آن شامل موارد زیر می‌شود.

 • پسته‌های تولید شده در شهر رفسنجان تفاوت زیادی با دیگر نمونه‌ها دارد، که به پسته های بادامی و فندقی تقسیم‌ می‌شوند.
 • این منطقه ۴ پسته معروف صادراتی دارد که شامل پسته اکبری، کله قوچی، احمدآقایی و اوحدی می شود و درصد زیادی از این پسته ‌ها به دیگر کشورها صادر می‌شوند.
 • پسته اکبری جزو پسته‌های معروف ایرانی و کاشته شده در رفسنجان می‌باشد که قدی بلند و کشیده دارد. همچنین در بازار به آن پسته بلند می‌گویند که مغزی درشت با رنگ قرمز و سبز دارد.
 • نوع دیگری از آجیل کاشته شده در شهر رفسنجان پسته احمد آقایی می‌باشد که قیمت پایین تری نسبت به پسته اکبری داشته و دانه آن نیز کوچکتر است.
 • پسته های فندقی و اوحدی هم از پسته های گرد و ریز بازار می باشد که قیمت پایین تری در مقایسه با دو دسته ذکر شده دارد. همچنین این نوع پسته از نظر ظاهر کوچکتر است ولی قیمت به صرفه و اقتصادی تری نسبت به پسته اکبری و اوحدی دارد.

 

پسته رفسنجان صادراتی

 

پسته رفسنجان صادراتی نوع احمد آقایی

یکی از انواع مرغوب پسته رفسنجان احمد آقایی می‌باشد که این نوع محصول به علت طعم فوق‌العاده‌ای که دارد بسیار پرطرفدار است. این آجیل با کیفیت ظاهری کشیده داشته و به عنوان یک پسته مجلسی شناخته می‌شود و در صنعت آشپزی هم برای تهیه خلال پسته از این نوع بیشتر استفاده می‌کنند.

احمد آقایی از انواع پسته رفسنجان صادراتی محسوب می‌شود که بیشترین حجم صادرات را به خود اختصاص داده  و در بین مردم ایران نیز بسیار محبوب است. طعم بی‌نظیر این محصول هم به علت میزان چربی آن نسبت به انواع  پسته می‌باشد که از ویژگی‌هایش می‌توان  به رویه مغز قرمز و پوست استخوانی رنگ آن اشاره کرد.

 ویژگی‌های پسته اکبری رفسنجان

یکی از انواع لوکس و اشرافی محصول، پسته رفسنجان صادراتی از نوع اکبری می‌باشد که ظاهری کشیده‌تر از پسته احمد آقایی داشته و ازلحاظ وزنی سنگین‌تر از آن است. این نوع محصول نیز کیفیت بسیار بالایی دارد و پس از پسته احمد آقایی در رتبه دوم قرار می‌گیرد و در سطح جهانی با نام Super Long نیز شناخته می‌شود.

این نوع آجیل در مقایسه با دیگر انواع پسته قیمت گران‌تری دارد و نوعی آجیل اشرافی محسوب می‌شود. درواقع می‌توان گفت ارزش اقتصادی بالایی هم دارد و رویه مغز بنفش قهوه‌ای و پوست استخوانی کرم تیره از خصوصیات ظاهری این نوع پسته است.

 

پسته کله قوچی رفسنجان (Jambo)

درشت‌ترین نوع پسته رفسنجان صادراتی، کله قوچی می‌باشد که در سطح جهانی با نامJambo  شناخته می‌شود. مغز این نوع آجیل، ظاهری گرد و فندقی دارد و شهرت آن نیز در ایران زیاد است. رویه مغز سرخ‌ رنگ، پوست استخوانی سفید رنگ و درصد خندانی متوسط از خصوصیات ظاهری این نوع است که در دهه دوم شهریور قابل‌ برداشت است.

 ویژگی پسته فندوقی (Round)

در مقابل پسته‌های کله قوچی، پسته فندقی با ظاهری ریز قرار دارد که در سطح جهانی و برای صادرات این نوع پسته را با نام Round  می‌شناسند. طعم بی‌نظیر و قیمت مناسب این محصول موجب شده است که بسیاری از مصرف‌کنندگان طرفدار این نوع محصول باشند.

رنگ رویه ارغوانی،  پوست استخوانی کرم‌رنگ و درصد خندانی زیاد از خصوصیات ظاهری پسته فندقی محسوب می شود که این نوع از پسته را می‌توان در دهه اول شهریور برداشت نمود که در دسته محصولات زودرس قرار می‌گیرد.

ویژگی‌های پسته اعلا صادراتی

 • یک پسته رفسنجان صادراتی درجه یک و مرغوب کاملا خندان می‌باشد و نوع سر بسته و پوچ به ندرت در آن یافت می شود.
 • نمک پسته بو داده به اندازه است و هم چنین در فرآیند بو دادن از زعفران و یا آبلیمو استفاده می‌کنند تا طعمی بهتر به خود بگیرد.
 • کاملا تازه است و اثری از نم و رطوبت را در آن حس نمی‌شود.

 

پسته رفسنجان صادراتی

خواص پسته مرغوب و با کیفیت

یک محصول با کیفیت خون ساز، تقویت کننده میل جنسی، تقویت کننده مغز و اعصاب، تقویت کننده کبد و معده است. مصرف روزانه پسته رفسنجان صادراتی باعث کنترل قند خون و کاهش سطح کلسترول LDL یا کلسترول بد خون خواهد شد.همچنین این محصول کیفیت اسپرم را نیز افزایش می‌دهدو

 مقدار انس پسته رفسنجان صادراتی

انس پسته صادراتی، تعداد دسته های ۵ تایی در ۱۴۲گرم پسته را ‌نشان می‌دهد. برای این منظور۱۴۲ گرم پسته را وزن کرده و تعداد آن‌ها را شمارش نموده و بر۵ تقسیم می‌کنند و عدد به دست آمده انس محصول را نشان می دهد.

 • ۱۸ تا۲۰ : کاملا درشت است که اکبری و کله قوچی در این انس قابل تهیه است.
 • ۲۰ تا ۲۲ : خیلی درشت است که شامل اکبری و کله قوچی می‌باشد.
 • ۲۲- ۲۴ درشت که اکبری و کله قوچی در این انس قابل خرید است.
 • ۲۴-۲۶ متوسط که شامل پسته احمد آقایی می‌شود.
 • ۲۶- ۲۸ریز بوده و احمدآقایی و فندقی در این انس قایل تهیه می‌باشد.
 • بالاتر از ۲۸ خیلی ریز است که پسته‌های احمدآقایی و فندقی قابل تهیه در این اندازه است.

فروش انواع پسته

مراکز زیادی در سراسر کشور این محصول را عرضه می‌کنند، اما به دلیل تناژ بالای خرید این پسته‌ها توسط تجار و خریداران، امکان تقلب و ارائه آجیل بی‌کیفیت با قیمت بالا وجود دارد که منجر به استرداد بار از کشورهای مقصد و بی اعتمادی نسبت به پسته ایران خواهد شد.

از این رو ارتباط با مراکز معتبر فروش پسته که سابقه صادرات این خشکبار باکیفیت را دارند و به بازارهای جهانی آشنا می‌باشند، بسیار مناسب است. گروه بازرگانی شارونا با سابقه طولانی در بازار پسته ایران و صادرات این آجیل با کیفیت به کشورهای مختلف، آماده همکاری و راهنمایی شما خریداران  از  تمام نقاط مختلف می‌باشد.

 

مقالات پیشنهادی

مدارک لازم برای صادرات زعفران

تعیین مدارک لازم برای صادرات زعفران

ایران از بزرگترین تولیدکنندگان زعفران جهان است. زعفران علاوه بر استفاده‌های خوراکی در موارد دارویی نیز کاربردهای زیادی دارد. دیگر تولیدکنندگان زعفران

تعرفه صادرات پسته

بررسی تعرفه صادرات پسته

پسته از خشکبارهای محبوب جهان محسوب می‌شود که در کشورهای محدودی باکیفیت مرغوب تولید می‌شود. کشور ایران در لیست کشورهایی با مرغوب‌‌ترین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *