شـــارونــــا

گروه بازرگانی شارونا

تهران - ولنجک

خیابان ارغوان - کوچه دوم

22179204 021

09129459825

شنبه تا چهارشنبه: ۹ تا ۱۷

پنجشنبه: ۹ تا ۱۳

زعفران ممتاز قائنات اصل

زعفران ممتاز قائنات اصل به عنوان با کیفیت ترین نوع زعفران ایرانی در همه‌ جای دنیا شناخته می‌شود و جای تعجب ندارد که با داشتن سابقه فراوان در این عرصه، طرفداران و علاقمندان بسیار زیادی را جذب خود کرده باشد. زعفران تولید شده در شهر قائنات اساسا به طعم و عطر بی نظیرش معروف می‌باشد و رنگ سرخ آتشین آن نیز قابل تحسین است.

 

این ماده با کیفیت به طور مداوم در غذاهای ایرانی استفاده مورد استفاده قرار می‌گیرد و به جرأت می‌توان گفت که آشپزان ایرانی مصرف کننده‌ی عمده این ادویه ی ارزشمند هستند که از این رو در این مطلب سعی در بررسی نوع ممتاز و اصل زعفران قائنات داریم.

 

زعفران ممتاز قائنات اصل

استانداردهایی که زعفران ممتاز قائنات اصل باید داشته باشد

محصولی چون زعفران قائنات که قرار است به بازار جهانی ورود کند، باید از شرایط مطلوب و مورد قبولی برخوردار باشد که زعفران ممتاز قائنات اصل تمامی این استانداردها را دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

شرایط صادرات یک زعفران مرغوب و ممتاز به شرح زیر است:

 • نرخ مناسب و استاندارد زعفران باعث می‌شود محصول اصل ممتاز و قائنات در کنار رقبای قدرتمندش در این عرصه بدرخشد.
 • کیفیت مناسب که روی قیمت زعفران ممتاز و اصل ایرانی تأثیرگذار می‌باشد، امکان ارائه کیفیت بالا با قیمت خوب را میسر خواهد کرد که مشتریان بسیار زیادی نیز بر روی کیفیت کالا اعم از عطر، بو، رنگ دهی و … تاکید ویژه دارند.
 • استانداردها و گواهی مور نیاز برای فروش محصول ممتاز اصل قائنات با سخت گیری هایی مواجه می‌شود که زعفران صادراتی قائنات تمامی این استاندارا را دارد.

 

بررسی انواع زعفران قائنات اصل

هر کدام از زعفران‌های اصل قائنات شامل: زعفران دسته، پوشال، سرگل و نگین می‌باشند و از لحاظ کیفیت به چند درجه ۱، ۲ و ۳ تقسیم شده‌اند. همچنین نوع زعفران سرگل قائنات به عنوان یکی از پر طرفدارترین محصولات غذایی در بین انواع مختلف این محصول شناخته شده است و از طرفی هم انواع مختلفی از زعفران‌ ممتاز قائنات اصل توسط زیر نظر استانداردای زعفران تولید شده در قائنات به بازار عرضه شده‌اند و در اختیار مصرف کنندگان با علایق متفاوت قرار می‌گیرند که شامل زعفران نگین قائنات، زعفران سرگل، زعفران دسته، پوشال و کنج می‌شوند.

قیمت و نحوه کشت زعفران ممتاز قائنات اصل

از جمله موارد دیگری که بر روی قیمت روز این محصول پر مصرف تاثیر می‌گذارد، نحوه کشت آن می باشد که در حال حاضر به صورت گلخانه‌ای و سنتی انجام می‌‌پذیرد. با وجود اینکه کیفیت طعم و عطر زعفرانی که با روش سنتی تولید شده است بسیار بالاست، اما بازار صادرات زعفران‌های گلخانه ای گرم تر می‌باشد و علت این موضوع صاف بودن، کم بودن کلاله های شکسته زعفران قائنات و ظاهر زیبای نوع گلخانه ای این محصول تولید شده می‌باشد. قیمت زعفران قائنات به فاکتورهای متنوعی چون فصل برداشت، کیفیت زعفران ممتاز قائنات اصل، عیار محصول، حجم خرید و هزینه های حمل و نقل آن بستگی دارد، بنابراین نمی توان قیمت زعفران قائنات را به شیوه‌ای دقیق و ثابت بیان نمود. بهترین روش جهت اطلاع از قیمت زعفران قائنات، برقراری ارتباط با فروشندگان مورد اطمینان عمده این محصول ارزشمند می‌باشد.

 

زعفران ممتاز قائنات اصل

روش تشخیص زعفران اصل و ممتاز قائنات

 • یکی از سریعترین روش‌های تشخیص زعفران ممتاز قائنات اصل چشیدن آن می‌باشد که اگر طعم شیرینی از محصول حس نشد این نشانه خوبی می باشد، اما اگر بوی شیرینی به مشام برسد، باید اطلاع داشته باشید که زعفران مرغوب بوی شیرین نمی‌دهد.
 • یکی از روش‌های دیگر که سودجویان جهت سنگین کردن وزن زعفران به کار می‌برند، افزودن مواردی چون شکر، عسل، سولفات سدیم و نیترات پتاسیم به زعفران تقلبی و فروش آن به جای زعفران اصل می‌باشد. از همین رو بهتر است در تهیه زعفران از مدل‌های پودرشده دوری نمایید، چرا که دست متقلبین در معاملات زعفران ممتاز در افزودن بعضی مواد و مخلوط کردن زعفران تقلبی و اصل با هم باز می‌باشد.
 • زعفران ممتاز قائنات اصل سرعت رنگ دهی بالایی نداشته و رشته های آن پس از رنگ بخشی همچنان ماهیت قرمز خود را حفظ می‌کنند و سفید نمی‌شوند.
 • از دیگر روش‌های مورد توجه تشخیص زعفران اصل و متتاز استفاده از بنزین می‌باشد، چرا که زعفران مرغوب و ممتاز قائنات در بنزین حل نمی شود و تغییری در رنگ بنزین ایجاد نخواهد کرد.
 • مخلوط جوش شیرین و آب هم از راه‌های تشخیص زعفران قائنات مرغوب می‌باشد، به این صورت که اگر مقداری جوش شیرین را در آب حل نمایید و سپس به آن مقداری زعفران اضافه کنید، رنگ مخلوط به زرد متمایل می‌شود، اما اگر به رنگ قرمز تغییر کرد، متوجه می‌شوید که زعفران تقلبی خریده‌اید.

زعفران سرگل اصل قائنات چیست؟

در این نوع زعفران گل های آن باید دست چین شده و رشته های درون آن‌ نیز باید با دقت کامل استخراج شوند. زعفران سرگل در واقع به آن بخش قرمز رنگ از رشته های زعفران قائنات می‌گویند که قدرت رنگ دهی بالایی داشته و اساسا مصرف آن در مقایسه با سایر انواع این محصول بیشتر است.

شیوه محافظت و نگه داری از زعفران اصل

 • زعفران اصل و مرغوب را در جای خشک و دور از رطوبت و نور خورشید نگهداری نمایید. چرا که مواد شیمیایی موجود در رشته های این ماده در اثر قرار گرفتن در معرض گرما و یا نور تبخیر می شود و همین امر موجب از بین رفتن اثر دارویی آن خواهد شد.
 • زعفران قائنات ممتاز را حتی المقدور ساییده شده و پودر شده تهیه نکنید و بهتر است خودتان در خانه آن را با زعفران ساب، بسابید.
 •  زعفران قائنات را در ظرف پلاستیکی و شیشه‌ای نگه دارید.

 

زعفران ممتاز قائنات اصل

ویژگی زعفران تولید شده در قائنات

کیفیت در رنگ دهی و بوی خوب زعفران ممتاز قائنات اصل، بالاترین رده های مرغوبیت را به این نوع زعفران داده که در واقع شرایط آب و هوایی مناسب برای رشد آن و کیفیت خاک این منطقه باعث شده است تا زعفران برداشت شده بسیار خوش طعم و عطر باشد.

برای خرید این محصول با کیفیت و ممتاز قائنات می توانید با گروه بازرگانی شارونا تماس گرفته و پیرامون کیفیت محصول اطمینان حاصل کنید.

مقالات پیشنهادی

مدارک لازم برای صادرات زعفران

تعیین مدارک لازم برای صادرات زعفران

ایران از بزرگترین تولیدکنندگان زعفران جهان است. زعفران علاوه بر استفاده‌های خوراکی در موارد دارویی نیز کاربردهای زیادی دارد. دیگر تولیدکنندگان زعفران

تعرفه صادرات پسته

بررسی تعرفه صادرات پسته

پسته از خشکبارهای محبوب جهان محسوب می‌شود که در کشورهای محدودی باکیفیت مرغوب تولید می‌شود. کشور ایران در لیست کشورهایی با مرغوب‌‌ترین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *