شـــارونــــا

گروه بازرگانی شارونا

تهران - ولنجک

خیابان ارغوان - کوچه دوم

22179204 021

09129459825

شنبه تا چهارشنبه: ۹ تا ۱۷

پنجشنبه: ۹ تا ۱۳

نحوه صادرات پسته به ترکیه

یکی از محصولات پرطرفدار ایرانی در ترکیه پسته می‌باشد. این محصول درجهان دارای طرفداران بسیار زیادی است. از آنجایی که ایران و ترکیه، دوکشور همسایه هستند، و دارای روابط تجاری بسیار خوبی هم با یکدیگر هستند. یکی از محصولات صادراتی ارز آور برای کشورمان، پسته است. با ما در این مقاله همراه باشید تا با چگونگی خرید پسته، صادرات پسته به ترکیه و مراحل این تجارت پرسود بیشتر آشنا شویم.

صادرات پسته به ترکیه

عوامل مهم صادرات پسته به ترکیه

قرار است در ادامه این مقاله شما را با نکاتی از عوامل مهم صادرات این محصول به ترکیه آشنا کنیم.

 • خریدار صادرات پسته به ترکیه

تاجران ایرانی پسته را از کشاورز می‌خرند، و به تاجران ترک می‌فروشند، و سپس آن پسته در بازار ترکیه توسط تاجران توزیع می‌شود. اما نکته مهم در این حوزه این است که بدانید قبل از خرید پسته از کشاورز در ایران، بتوانید فردی را بیابید که تمایل به خرید پسته شما در ترکیه داشته باشد.

 • شرایط قرنطینه

شرایط قرنطینه غذایی پسته در دوران کرونا بسیار سخت شده است، به همین علت نیاز است مجوزهای لازم برای صادرات پسته تهیه شود، و شرایط قرنطینه بر این محصول اعمال شود.

 • بسته بندی

در زمینه صادرات پسته به ترکیه بسته‌بندی آن بسیار مهم است، بسته‌بندی یک محصول می‌تواند عنصر مهمی در بازاریابی و جذب مشتری برای آن محصول باشد. همچنین هنگام حمل کردن پسته به ترکیه این محصول باید از ضربه های احتمالی محافظت شود. یک بسته بندی قوی می‌تواند تا حد بسیار زیادی از پسته شما در برابر آسیب‌های احتمالی محافظت نماید.

 • تمیز بودن وسیله حمل کننده پسته

در زمینه صادرات این محصول به ترکیه همچنین باید به نظافت خودروها توجه لازم را داشته باشید. زیرا اگر وسیله نقلیه به اندازه کافی تمیز نباشد، حشرات به محموله شما حمله می‌کنند و این امر می‌تواند پایان کار صادراتی شما باشد.

 • قوانین گمرک برای صادرات پسته به ترکیه

گمرک و قوانین آن می‌تواند سنگ بزرگی در مقابل تجارت شما باشد. اگر به طور کامل قوانین گمرکی را رعایت نکنید، و مدارک گمرکی شما ناقص باشد، احتمال اینکه محصول شما برای مدت بسیار طولانی در انبارهای گمرک بماند وجود دارد، و چنین چیزی برای محصولات غذایی به معنای آسیب دیدن، یا از بین رفتن محصول است.

 • قیمت محصول

در حوزه صادرات پسته به ترکیه، قیمت فروش پسته صادراتی به عوامل بسیاری بستگی دارد، اما مهم‌ترین نکته، این است که قیمت معمول پسته در بازارهای ترکیه چند است، چون تاجران ایرانی باید با این قیمت‌ها وگرمای بازار محلی ترکیه کاملا آشنا باشند.

 • بیمه کالا

 تاجران باید محصول پسته خود را از طریق شرکت‌های حمل و نقل بین المللی مربوطه بیمه نمایند.

 • نوع پسته

یکی دیگر از نکاتی که بازرگانان ایرانی باید مد نظر داشته باشند، نوع پسته است. پسته محصولی است که    دارای انواع گوناگونی می‌باشد، و هر کدام از این انواع دارای ویژگی‌های مخصوص خود هستند، به همین دلیل یک صادر کننده باید با سلیقه مشتری خود آشنا باشد.

انواع پسته برای صادرات پسته به ترکیه

 • پسته فندقی
 • پسته احمد آقایی
 • پسته اکبری
 • پسته کله قوچی
 • پسته بادامی
 • مغز پسته

صادرات پسته به ترکیه

سخن آخر

در این مقاله با انواع پسته صادراتی به ترکیه و همچنین مقررات صادرات آن آشنا شدیم. شما برای خرید و راهنمایی‌های لازم در حوزه صادرات کافی است که با همکاران ما در مجموعه بازرگانی شارونا تماس بگیرید.

مقالات پیشنهادی

مدارک لازم برای صادرات زعفران

تعیین مدارک لازم برای صادرات زعفران

ایران از بزرگترین تولیدکنندگان زعفران جهان است. زعفران علاوه بر استفاده‌های خوراکی در موارد دارویی نیز کاربردهای زیادی دارد. دیگر تولیدکنندگان زعفران

تعرفه صادرات پسته

بررسی تعرفه صادرات پسته

پسته از خشکبارهای محبوب جهان محسوب می‌شود که در کشورهای محدودی باکیفیت مرغوب تولید می‌شود. کشور ایران در لیست کشورهایی با مرغوب‌‌ترین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *