شـــارونــــا

گروه بازرگانی شارونا

تهران - ولنجک

خیابان ارغوان - کوچه دوم

22179204 021

09129459825

شنبه تا چهارشنبه: ۹ تا ۱۷

پنجشنبه: ۹ تا ۱۳

صادرات پسته به دبی

صادرات پسته به دبی از قدیم مورد توجه شرکت‌های تولید کننده پسته و مغز آن بوده است. ایران یکی از بزرگترین تولید کنندگان تولید پسته و همچنین، جز اصلی صادرکنندگان پسته در جهان به شمار می رود. کشورهایی مانند ترکیه و آمریکا، در سال های اخیر سهم زیادی را از صادرات و خرید پسته در جهان به خود اختصاص داده اند. اما هنوز هم هر ساله صادرات پسته ایران به سایر نقاط جهان و مخصوصا صادرات آن به دبی درصد بالایی از صادرات این محصول را به خود اختصاص داده هست.

معرفی درخت پسته و چگونگی رشد آن

گفته می‌شود سرچشمه درخت پسته مناطق آسیای میانه وخاورمیانه است، پسته یک واژه فارسی است که از طریق زبان لاتین (pistachio) وارد زبان‌های اروپایی شده است.

صادرات پسته به دبی

هدف از صادرات پسته به دبی

حجم پسته تولید شده در داخل کشور بیشتر از میزان مصرف این محصول است، صادرات این محصول بهترین راهکار برای ارزآوری برای کشور بوده و سود حاصل از آن کمک شایانی به رونق اقتصاد کشور می‌نماید.  در واقع قلب تپنده تجارت کشورهای عرب‌ زبان در واردات پسته دبی امارات می‌باشد. دبی پسته را از بازارهای ایران و آمریکا خریداری می‌کند. اما به دلیل مسافت زیادی که آمریکا با امارات دارد باعث شده تا تجارت با ایران گزینه مناسب‌تری برای آنان باشد. لازم است بدانید که قیمت پسته ایرانی به دلیل مرغوبیت و کیفیت بالایی که دارد نسبت به پسته آمریکایی گران‌تر هم است؛ اما هزینه حمل ‌و نقل این محصول از ایران به دبی نسبت به هزینه حمل آمریکا به دبی کمتر است.

معرفی انواع پسته صادراتی

  • پسته صادراتی فندقی
  • پسته صادراتی اکبری
  • پسته صادراتی آقایی
  • پسته صادراتی قوچی
  • پسته صادراتی بادامی
  • کیفیت پسته صادراتی به دبی

کیفیت پسته‌ای که به دبی امارات  صادر می‌شود بسیار بالاست. چرا که امارات سخت گیری زیادی برای کیفیت مغز پسته صادراتی به کشور خود، دارد. در صادرات پسته به دبی امارات نوع پسته ‌ای که صادر می‌شود باید کاملا مطابق با استانداردهای ذکر شده توسط آن کشور باشد. به همین منظور مغز پسته صادر شده به دبی امارات، جز بهترین مغز پسته‌های صادراتی محسوب می‌شود که تمامی آزمایش های لازم برای صادرات را طی کرده و تاییدیه های لازم و ضروری کشور مورد نظر را اخذ نموده است.

ویژگی و مهم‌ترین نکات پسته صادراتی به دبی

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های مرغوبیت پسته ایرانی، خندان بودن این محصول است. پسته خندان به دو شکل وجود دارد، طبیعی و مصنوعی که به ‌صورت طبیعی زمانی که از درخت چیده می‌شود خندان است. اما برخی از پسته‌ها به‌ صورت بسته از درختان چیده می‌شوند و سپس آن‌ها را با فرایندهای تغییر دمایی تبدیل به پسته‌های خندان می‌کنند. اما کیفیت و مرغوبیت این نوع ازپسته‌ها نسبت به پسته‌های طبیعی که خود خندان از درخت چیده می‌شوند بسیار کمتراست.

صادرات پسته به دبی

نتیجه گیری

در این مقاله سعی کردیم تا شما را کمی با صادرات پسته به دبی و همچنین انواع پسته صادراتی وعلت صادرات پسته به این شهر و ویژگی پسته‌های صادر شده آشنا کنیم. برای تامین پسته درجه یک با ما از طریق سایت شارونا در تماس باشید.

مقالات پیشنهادی

صادرات زعفران به کانادا

در این مقاله می‌خواهیم صادرات زعفران به کانادا را مورد بررسی قرار دهیم. امروزه زعفران از ارزش بسیار زیادی  در دنیا برخوردار

صادرات پسته به قطر

صادرات پسته به قطر

در این مقاله صادرات پسته به قطر را بررسی خواهیم کرد. انواع پسته ایرانی برای صادرات به حوزه‌ خلیج فارس و کشور‌های

صادرات کشمش به قطر

صادرات کشمش به قطر

صادرات کشمش به قطر همواره برای تاجران ایرانی سود آور خواهد بود. چرا که کشور‌های حوزه خلیج فارس از مهم‌ترین واردکنندگان این

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *