شـــارونــــا

گروه بازرگانی شارونا

تهران - ولنجک

خیابان ارغوان - کوچه دوم

22179204 021

09129459825

شنبه تا چهارشنبه: ۹ تا ۱۷

پنجشنبه: ۹ تا ۱۳

صادرات پسته به اتریش

امروزه صادرات پسته به اتریش ارز آوری مطلوبی برای تاجران ایرانی به همراه خواهد داشت. از این رو، می‌خواهیم در این مقاله صادرات این محصول مهم به اتریش را بررسی نماییم. اتریش یکی از کشور‌های اروپایی می‌باشد که در تناژ بالا اقدام به خرید پسته‌ با کیفیت از تجار ایرانی می‌کند. باید در نظر گرفت که اتریش و بسیاری از کشور‌های قاره اروپا برای صادرات این محصاستاندارد‌های بسیار زیادی را تصویب کرده‌اند.

اتریش به این دلیل که یک کشور توریستی است، ما همواره شاهد عرضه انواع محصولات غذایی مختلف و گوناگون در این کشور هستیم که پسته نیز یکی از این اقلام می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی صادرات این محصول ایرانی مهم به اتریش لطفا در ادامه‌ی مقاله با ما همراه شوید.

صادرات پسته به اتریش

صادرات پسته به اتریش شامل چه نوع پسته‌های می‌گردد؟

صادرات پسته به اتریش به طور کلی شامل نوع بخصوصی از این محصول نمی‌شود ولی، چند نوع پسته‌ای ایرانی در اروپا و اتریش خریداران بیشتری نسبت به انواع دیگر این محصول دارند. به طور کلی پسته‎های اکبری، فندقی، احمد آقایی، کله قوچی و بادامی از محبوبیت بیشتری در اروپا و جهان برخوردار هستند.

البته صادرات پسته اکبری خندان به دلیل دیررس بودن و احتمال آلودگی به آفت آفلاتوکسین با محدودیت‌های بیشتری در اروپا و اتریش همراه است. پسته‌ی ایرانی در دو دسته پسته‌ی خندان و پسته‌ی دهن بسته به دنیا ارائه می‌شود.

پسته‌ای که پوسته‌ی سخت اطراف مغز در آن به طور طبیعی باز شده باشد پسته‌ی خندان نامیده می‌شود. اگر پسته‌ای به دلیل کمبود عناصر مورد نیاز برای رشد پوسته‌ سخت اطرافش باز نشده باشد، آن را پسته‌ دهن بسته می‌نامند.

صادرات پسته چگونه ‌خواهد بود؟

صادرات پسته به اتریش ارز آوری زیادی برای تجار ایرانی خواهد داشت زیرا، یکی از اقلام صادراتی مهم ایران به اروپا آجیل‌های مرغوب می‌باشد. اتریش به دلیل داشتن جمعیت 8 میلیونی یکی از خریداران پسته‌ی ایرانی به صورت عمده تلقی می‌گردد.

در سال‌های اخیر به دلیل روابط سیاسی نامطلوب با کشور‌های اروپایی و همچنین وضع شدن قوانین سختگیرانه‌ در اروپا برای صادرات انواع کالا‌های ایرانی کمی از حجم صادرات پسته‌ی ایرانی به اروپا کاسته شده است. البته صادرات پسته‌ی دهان بسته به دلیل قوانین مرتبط با میزان آفت آفلاتوکسین در پسته‌ها، از رونق خوبی برخوردار بوده و بیشتر تجار اتریشی خواستار این مدل پسته از بازار ایران می‌باشند؛ چرا که به دلیل دهن بسته بودن این نوع پسته‌ها آفت آفلاتوکسین به سختی در آن نفوذ خواهد کرد. البته صادرات پسته‌ی مرغوب خندان نیز به صورت محدود به این کشور انجام می‌شود که از سال 90 تا کنون کمی کاهش پیدا کرده است.

نکاتی که باید پیش از صادرات پسته بدانید

پیش از صادرات پسته به اتریش به نکات زیر توجه نمایید.

  • توجه به بسته بندی محصول
  • توزیع کالا به مناسب‌ترین روش ممکن
  • برسی بازار محصول در اتریش
  • اهمیت دادن به خدمات پس از فروش
  • آشنایی با تعرفه‌های گمرکی
  • دریافت گواهی‌ها و مدارک لازم

صادرات پسته به اتریش

سخن پایانی

برای اخذ اطلاعات بیشتر در خصوص صادرات پسته به اتریش می‌توانید از مشاوره‌ مجموعه‌ی بازرگانی شارونا استفاده نمایید. برای خرید و دریافت راهنمایی‌های مورد نیاز فقط کافیست با شرکت ما تماس بگیرید.

مقالات پیشنهادی

مدارک لازم برای صادرات زعفران

تعیین مدارک لازم برای صادرات زعفران

ایران از بزرگترین تولیدکنندگان زعفران جهان است. زعفران علاوه بر استفاده‌های خوراکی در موارد دارویی نیز کاربردهای زیادی دارد. دیگر تولیدکنندگان زعفران

تعرفه صادرات پسته

بررسی تعرفه صادرات پسته

پسته از خشکبارهای محبوب جهان محسوب می‌شود که در کشورهای محدودی باکیفیت مرغوب تولید می‌شود. کشور ایران در لیست کشورهایی با مرغوب‌‌ترین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *