شـــارونــــا

گروه بازرگانی شارونا

تهران - ولنجک

خیابان ارغوان - کوچه دوم

22179204 021

09129459825

شنبه تا چهارشنبه: ۹ تا ۱۷

پنجشنبه: ۹ تا ۱۳

زعفران دختر پیچ

زعفران دختر پیچ به مادر زعفران معروف می‌باشد که در واقع پرخاصیت ترین نوع زعفران نیز است. در زعفران رشته یا دختر پیج رنگ‌های سفید و زرد و قرمز را کنار هم شبیه به یک دنیای رنگین کمانی مشاهده می‌کنیم. این نوع زعفران اسم‌های مختلفی دارد که ممکن است تنها یکی از این نام‌ها را شنیده باشید و این اسامی عبارتند از زعفران دسته، دخترپیچ و زعفران رشته کامل و همچنین در زبان انگلیسی نیز این محصول نام‌های متفاوتی دارد.

زعفران دختر پیچ

 

زعفران دختر پیچ یا دسته چیست؟

زعفرانی که در مزارع ایران کاشت می‌شود، به سه گروه اصلی زعفران از نوع سرگل، زعفران پوشال و زعفران دسته، تقسیم‌ می‌گردد. هر کدام از این گروه‌ها قسمتی از رشته کامل زعفران را تشکیل می‌دهند و در نتیجه می‌توانند خاصیت و البته قیمت و کیفیت متفاوتی نیز داشته باشند. به دلیل اینکه در گذشته دختران روستایی بعد از چیدن گل زعفران اقدام به دسته کردن رشته‌های کامل آن می‌کنند و در نهایت دور آن را با نخ می‌پیچیدند، نام زعفران دخترپیچ را روی این دسته از زعفران گذاشته‌اند که شامل همه کلاله و تمام خامه آن می‌باشد.

زعفران “دسته” که به آن زعفران دخترپیچ هم می‌گویند، در واقع همان رشته کامل زعفران می‌باشد که هیچگونه تغییری در زعفران برداشت شده از مزارع ایجاد نکرده‌اند. همانطور که اشاره نمودیم، زعفران دخترپیچ شامل همه قسمت‌های کلاله و تمام خامه است و به همین علت نیز خواص و کیفیت متفاوتی نسبت به دیگر انواع زعفران‌ها از جمله سرگل، نگین و … دارد.

 بررسی قیمت زعفران دختر پیچ در مقایسه با دیگر انواع زعفران

قیمت زعفران دسته نسبت به دیگر انواع این محصول مانند سرگل و نگین، کمتر می‌باشد و در میان این محصولات زعفران نگین بیشترین قیمت و خامه یا سفیدی زعفران کم ترین قیمت را دارد.

با توجه به این که زعفران رشته کامل یا دسته زعفران شامل هر دو نوع زعفران(نگین+ خامه) می شود، قیمت زعفران دختر پیچ بالا رفته و چیزی بین قیمت نوع نگین و خامه می‌باشد که البته درصد خاصی نیز دارد. ما در شارونا بهترین نوع این محصول را با قیمتی به صرفه در اختیارتان قرار خواهیم داد.

 بررسی خواص زعفران دسته یا دختر پیچ

همانطور که در بالا اشاره شد زعفران دختر پیچ، از بخش‌ها و انواع مختلف زعفران تشکیل شده است و درنتیجه همه خواص مختلف زعفران را دارا است.

از این رو شما می‌توانید جهت پیشگیری و درمان انواع بیماری‌های قلبی، مغزی، پوستی، بیماری‌های مربو ط به دستگاه عصبی، اختلالات روانی مثل افسردگی، دردهای قاعدگی، کم کردن اضطراب، اختلالات خواب و دریافت انرژی از زعفران دختر پیج استفاده نمایید.

توجه: تصور بسیاری از افراد که تنها با زعفران نگین آشنایی دارند، این می‌باشد که بخش زرد رنگ زعفران کاربردی نداشته و تنها قسمت قرمز آن مفید و قابل استفاده می‌باشد، در صورتی که تقریبا ههم خواص زعفران سرگل در قسمت های زرد و سفید هم وجود دارد.

زعفران دختر پیچ

چرا زعفران دختر پیچ  یا دسته بهتر است؟

همانطور که پیش از این اشاره کردیم در تهیه زعفران دخترپیچ، هیچ بخشی از کلاله و خامه از زعفران جدا نمی‌شود که همین موضوع یکی از عمده‌ترین علت‌های علاقه مشتریان به تهیه این محصول می‌باشد. در ادامه به بررسی علل خرید زعفران دختر پیچ و ویژگی‌های آن می‌پردازیم.

  • تمامی خواص زعفران را به صورت کلی دارد.
  • عطر و بوی فوق‌العاده‌ای داشته که به دعلت وجود خامه آن می‌باشد، خامه در زعفران دسته قدرت رنگ‌دهی ندارد اما عامل اصلی عطر خوب این دسته زعفران محسوب می‌شود.
  • قیمت زعفران دسته در وزن مساوی با انواع دیگر این محصول، پایین‌تر می‌باشد.
  • رنگ‌دهی در زعفران دختر پیچ بین ۱۲۰ تا ۱۵۰ واحد می‌باشد.
  • به علت وجود خامه در این نوع زعفران، اصل بودن این محصول تضمین شده و در نتیجه هیچ فروشنده‌ای قادر نیست که در فروش این محصول تقلب نماید. بنابراین هر فرد حتی در اولین خرید هم می‌تواند اصل بودن زعفران دسته را تشخیص دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ویژگی‌های زعفران دسته یا دختر پیچ با ما در شارونا تماس بگیرید.

تقلب در فروش زعفران دختر پیچ

در زعفران نگین که فقط از قسمت کلاله و قرمز رنگ این محصول تهیه می شود، امکان تقلب بسیار بالا می‌باشد و دلالان بخش‌های زرد و سفید زعفران ریشه زعفران را همرنگ سرگل می‌کنند تا وزن آن بیشتر از مقدار واقعی نشان داده شود.

اگر از عوارض این رنگ مصنوعی و شیمیایی و آسیب زیادی به سلامتی شخص وارد نماید، فاکتور بگیریم، باید بگوییم که این زعفران تقلبی عطر و رنگ و خاصیت مطلوبی نخواهند داشت. اما در زعفران دخترپیچ یا دسته چون همه بخش‌های زعفران با یکدیگر دیده می شوند در نتیجه افراد سودجو شانسی در تقلب و دستکاری نداشته و شما می‌توانید از کیفیت زعفرانی که تهیه می‌کنید، اطمینان حاصل نمایید.

شیوه تولید زعفران دسته یا دخترپیچ

چگونگی تولید زعفران دسته یا دختر پیچ، به شیوه جدا نمودن رشته‌ها برمی‌گردد، به این صورت که یک رشته به شکل کامل از گلبرگ جدا شده و به دو حالت تک سویه و دو سویه چیده خواهد شد. دسته‌های چیده شده روی یکدیگر قرار گرفته و قسمت خامه زعفران با نخ ظریفی بسته می‌شود.

  • چینش تک سویه دسته: در چینش یک سویه، کلاله‌های هر رشته کاملاً بر روی هم منطبق شده و در نتیجه خامه‌ها نیز روی یکدیگر قرار می‌گیرند. پس یک دسته تک سویه از زعفران دخترپیچ در انتها زرد رنگ و در بالا نیز تماماً قرمز رنگ است.
  • چینش دو سویه زعفران دختر پیچ: در چینش دو سویه، خامه‌های زعفران در وسط و کلاله‌ها نیز در دو سمت هر دسته قرار می‌گیرند.

زعفران دختر پیچ

مقدار مصرف مجاز زعفران چقدر است؟

همانطور که می‌دانید زعفران خواص بسیار زیادی برای بدن ما دارد، اما مصرف بیش از حد آن هم مشکلاتی چون سردرد، تپش قلب، ، حس اضطراب، خشکی دهان، کاهش اشتها، سرگیجه و حالت تهوع را به همراه می‌آورد. دوز مصرف مناسب این محصول در هر روز، ۱۵۰۰ میلی‌گرم بوده و زنان باردار هم باید کمتر از این مقدار را زیر نظر پزشک مصرف نمایند، چرا که دوزهای بالاتر از ۵۰۰۰ میلی‌گرم در روز، سمی و کشنده است و امکان دارد جنین را سقط کند.

برای خرید زعفران دخترپیچ با مناسب ترین قیمت با ما در شارونا تماس بگیرید.

مقالات پیشنهادی

مدارک لازم برای صادرات زعفران

تعیین مدارک لازم برای صادرات زعفران

ایران از بزرگترین تولیدکنندگان زعفران جهان است. زعفران علاوه بر استفاده‌های خوراکی در موارد دارویی نیز کاربردهای زیادی دارد. دیگر تولیدکنندگان زعفران

تعرفه صادرات پسته

بررسی تعرفه صادرات پسته

پسته از خشکبارهای محبوب جهان محسوب می‌شود که در کشورهای محدودی باکیفیت مرغوب تولید می‌شود. کشور ایران در لیست کشورهایی با مرغوب‌‌ترین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *