شـــارونــــا

گروه بازرگانی شارونا

تهران - ولنجک

خیابان ارغوان - کوچه دوم

22179204 021

09129459825

شنبه تا چهارشنبه: ۹ تا ۱۷

پنجشنبه: ۹ تا ۱۳

خرید پسته صادراتی

ایران یکی از بزرگترین کشورهای تولید کننده پسته در جهان می‌باشد و بزرگترین مزارع کاشت این محصول را در خود جای داده است. پسته مرغوب ایرانی یکی از انواع و خشکبار های سنتی ایران می‌باشد که تقاضای زیادی برای خرید آن در داخل و خارج از کشور وجود دارد، به همین جهت می‌توان گفت که بازار خرید پسته صادراتی رونق زیادی دارد.

پسته ایران نه تنها ظاهر خوبی دارد، بلکه کیفیت و تنوع بالایی هم دارد، همچنین ایران به علت شرایط آب و هوایی پتانسیل بالایی در خصوص تولید پسته دارد که همه این موارد سبب شده است که از ایران به عنوان یکی از عمده ترین تولید کنندگان پسته در جهان یاد شود که در حال حاضر بالغ بر ۹۰ درصد پسته تولید شده در کشور ما به کشورهای دیگر صادر می شود.

اطلاعاتی درباره تولیدکنندگان پسته صادراتی

پسته، محصولی است که در مناطق خشک به خوبی رشد می‌کند و در حال حاضر عنوان بزرگترین تولیدکننده پسته صادراتی به ایالات متحده تعل دارد که میزان تولید آن حدود ۴۰۵۰۰۰ تن می‌باشد؛ کشور ایران با ۳۱۵۰۰۰ تن و بعد از آن ترکیه و چین در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

این محصول در اواخر دهه ۱۹۷۰ از ایران به کالیفرنیا انتقال یافت و ایالات متحده و ایران بیش از ۷۰ درصد از بازار پسته صادراتی جهان را در اختیار خود قرار دادند. برداشت و نگهداری نامناسب گونه‌های مختلف پسته باعث می شود بعضی از شایع ترین بیماری‌ها به درختان پسته هجوم بیاورند، از این رو بهتر است برای خرید پسته صادراتی حتما به فروشگاهی معتبر مراجعه نمایید.

خرید پسته صادراتی

چه پارامترهایی جهت خرید پسته صادراتی از جانب کشور مقصد اهمیت دارد؟

 • رعایت استانداردها
 • فرهنگ مصرف پسته ایران
 • مقدار تقاضا برای پسته صادراتی در ایام مختلف
 • کشش قیمتی بازارهای متنوع
 • کیفیت محصول صادراتی

بازاریابی برای پسته صادراتی چه شکلی انجام می‌شود؟

در فروش و خرید پسته صادراتی، شرکت ها معمولا چندین مورد را برای بازاریابی پسته در سطح بین المللی در نظر می‌گیرند.

 • در مرحله اول، بازاریابی دیجیتال و سنتی به طور همزمان انجام می‌شود.
 • در روش بعدی از هر ابزار مناسب و شیوه تبلیغاتی کارامد و کاربردی استفاده می‌شود.
 • در مرحله بعدی علاوه بر سیستم‌های دیجیتال و تبلیغات آنلاین، شرکت بر روی فروشگاه های زنجیره ای و فروشگاه های کوچک تر هم متمرکز می‌شوند. در این حالت، همکاری مستقیم با توزیع کنندگان محلی جهت خرید و فروش پسته صادراتی شکل می‌گیرد که بسیار مهم است.

در نتیجه، عوامل جزئی تر سبب می‌شوند از طریق ابزارهایی که ذکر کردیم پسته با کیفیت و مرغوب در دست مصرف کنندگان قرار بگیرد.

 پسته چه خواصی دارد؟

همان طور که اطلاع دارید، پسته، خوشمزه ترین و مقوی ترین خشکبار می‌باشد که در میان سایر انواع آجیل از محبوبیت بسیار بیشتری برخوردار است. خرید انواع پسته صادراتی در حقیقت از نظر ارزش تغذیه‌ای این محصول، بسیار پر اهمیت است. چرا که  انواع پسته، خاصیت آنتی اکسیدانی دارند و دارای ویتامین‌ها، عناصر مغزی برای رشد بدن می‌باشند که همین عامل باعث شده است میزان تقاضا برای خرید پسته صادراتی، همواره رو به افزایش باشد. به طور معمول از این محصول صادراتی در تهیه خوراکی های خوشمزه مانند انواع بستنی شیرینی و میان وعده ها استفاده می‌کنند.

عوامل موثر در قیمت پسته

طبق آخرین اخبار مقدار صادرات سالیانه پسته ایرانی حدو ۱۹۰ هزار تن است که البته با ارقام غیر رسمی می تواند بیشتر از این نیز باشد. پس از ایران، کشورهایی چون ایالت متحده آمریکا، ترکیه و سوریه جزء صادرکنندگان جهانی این محصول محسوب می‌شوند. با توجه به این بازار گسترده در سطح جهانی عوامل و شرایط متنوعی بر قیمت گذاری و نرخ روز صادرات پسته با کیفیت تاثیر دارند.

برای خرید پسته صادراتی به صورت عمده یا بسته بندی، باید به صورت مداوم از این عوامل و تغییرات اطلاع کامل داشته باشید که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 • نرخ ارز مبادلاتی در خرید پسته: بدون شک قیمت پسته در آلمان با میزان نرخ فروش آن در کشورهای عربی کاملاً متفاوت می‌باشد. بنابراین اطلاع از بازار کشور هدف و نرخ ارز در آنجا اهمیت بسیاری دارد.
 • تأثیر نوع و کیفیت در خرید پسته صادراتی: توجه نمایید که هر چقدر پسته باکیفیت تر و یکدست و سورت شده باشد، بدون شک نرخ و قیمت آن هم افزایس می یابد.
 • نوع بسته بندی و هزینه صادرات محصول: شکیل بودن و درجه کیفی بسته بندی محصول، رضایت مندی مشتریان خارجی و افزایش سفارشات آن‌ها را به همراه دارد. توجه نمایید که چگونگی ارسال پسته از راه های زمینی یا هوایی، نرخ‌های متفاوتی دارد که در قیمت نهایی و افزایش آن تعیین کننده است.

باید خاطر نشان کنیم که که بیشتر کشورهای خریدار پسته صادراتی به دنبال خرید پسته باکیفیت، درجه یک و مرغوب می‌باشند، از این رو فاکتور قیمت در درجه دوم اهمیت  دارد.

خرید پسته صادراتی

درصد دهان بسته بودن در فروش پسته صادراتی چه تاثیری دارد؟

یکی از بارزترین ویژگی‌های ظاهری که به مقدار بسیار زیادی در فروش عمده پسته تاثیرگذار می‌باشد و نشان دهنده ی میزان کیفیت آن است خندان بودن این محصول پر طرفدار است که در هنگام خرید باید به آن توجه می شود. به خصوص برای فروش خارجی، میزان درصد دهان بست اهمیت فراوانی دارد که درصد آن را در مجموع بار محاسبه می کنند و میانگین استاندارد آن ما بین ۳تا ۵ درصد می باشد.

به این ترتیب هرچه درصد دانه‌های دهن بسته در مجموع بار کمتر باشد آن بار از کیفیت بالاتری برخوردار می‌باشد و نرخ بالاتری هم دارد.  به عبارتی دهن بست بودن این محصول از بزرگ ترین نقص‌های  آن به شمار می رود و معمولا  از پسته دهن بست در صنایع غذایی استفاده می کنند و نوع خندان آن را برای مصارف مستقیم خوراکی و آجیلی تهیه می‌کنند.

از مهم ترین ارقام پسته صادراتی ایران می توان به پسته فندقی، پسته‌های کله قوچی، پسته احمد آقایی و پسته اکبری اشاره نمود که همه این موارد در بالاترین کیفیت توسط گروه بازرگانی شارونا قابل عرضه می‌باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خرید پسته صادراتی می‌توانید با ما تماس بگیرید.

مقالات پیشنهادی

مدارک لازم برای صادرات زعفران

تعیین مدارک لازم برای صادرات زعفران

ایران از بزرگترین تولیدکنندگان زعفران جهان است. زعفران علاوه بر استفاده‌های خوراکی در موارد دارویی نیز کاربردهای زیادی دارد. دیگر تولیدکنندگان زعفران

تعرفه صادرات پسته

بررسی تعرفه صادرات پسته

پسته از خشکبارهای محبوب جهان محسوب می‌شود که در کشورهای محدودی باکیفیت مرغوب تولید می‌شود. کشور ایران در لیست کشورهایی با مرغوب‌‌ترین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *