شـــارونــــا

گروه بازرگانی شارونا

تهران - ولنجک

خیابان ارغوان - کوچه دوم

22179204 021

09129459825

شنبه تا چهارشنبه: ۹ تا ۱۷

پنجشنبه: ۹ تا ۱۳

خرید پسته فندقی

پسته فندقی یکی از پرطرفدار ترین ارقام صادراتی پسته ایرانی است که سالانه مقدار قابل توجهی از آن در بازارهای داخلی و خارج از کشور توزیع می شود. این محصول پر طرفدار سطح زیر کشت زیادی را اشغال کرده و در حال حاضر بیشتر باغات رفسنجان کرمان زیر کشت این محصول قرار دارند و خرید پسته فندقی بخش قابل توجهی از بازار  تنقلات را به خود اختصاص داده است.

این محصول به دلیل سازگاری بالا با فضاهای گوناگون  توانسته است در طول ۵۰ سال اخیر با رشد چشمگیری همراه شود، تا جایی که در حال حاضر به عنوان یکی از پر طرفدارترین ارقام پسته در کشور شناخته شده است. خاستگاه این پسته به روستای فتح آباد یکی از توابع شهرستان رفسنجان باز می‌گردد که به وسیله شخصی به نام مهدی اوحدی شناسایی شد که پس از آن به نام پسته اوحدی هم شناخته می‌شود.

خرید پسته فندقی

بررسی مشخصات نهال پسته فندقی

نهال پسته فندقی در بین انواع پسته بیشترین مقدار صادرات را به خود اختصاص داده که  یکی از مهمترین و بهترین انواع نهال‌های پسته می‌باشد. محصول این درخت برخلاف اینکه دارای اندازه‌های کوچک می باشد، طعم و عطر بی نظیری دارد و به علت اینکه از  قیمت مناسبی برخوردار می‌باشد، خریدار بیشتری هم دارد.

بیشتر صنایع بستنی سازی کارخانجات خریدار این نوع پسته هستند، چرا که پسته فندقی بسیار خوش خوراک می‌باشد و نه تنها در ایران بلکه در سراسر دنیا از محبوبیت بالایی برخوردار است. همچنین نهال پسته فندقی پسته‌های ریز دارد، اما این نوع نهال بسیار پربار است و حدود ۶۰ الی ۷۰ درصد باغات پسته در رفسنجان زیر کشت پسته فندقی می‌باشند.

برای خرید پسته فندقی با کیفیت با ما در شارونا تماس بگیرید.

صادرات پسته فندقی یا اوحدی

جالب است که بدانید صادرات عمده پسته در ایران به دیگر کشورها به ویژه کشورهای اروپایی و CIS را نیز این رقم پسته تشکیل می‌دهد، بنابراین پسته فندقی یکی از مهم‌ترین  محصولات صادراتی به شمار می‌رود. تنها عیبی که می‌شود بر روی این نوع پسته گذاشت، اندازه‌ی کوچک آن می‌باشد، این رقم پسته به طور معمول اندازه‌ی کوچک‌تری در مقایسه با سایر پسته‌ها دارد و به همین علت نیز قیمت آن ارزان‌تر از سایر پسته‌ها می‌باشد.

اما به لحاظ طعم و مزه هیچ تفاوتی با دیگر پسته ها نداشته و طعم مطلوب و قیمت مناسب آن سبب شده تا طرفداران بیشتری نیز در کشورهای اروپایی و کشور خودمان داشته باشد.

 بررسی مشخصات ظاهری پسته فندقی

محصول نهال پسته فندقی به شکل خوشه ای رشد می‌کند و پسته آن به شکل کروی و فندقی شکل می باشد. درصد خندان این محصول متوسط بوده و رنگ مغز این پسته سرخ خاکستری و رنگ پوست محصول استخوانی سفید است.

برگ نهال پسته فندقی به صورت مرکب سه برگچه ای است و یکی از تفاوت‌های بسیار مهم این نهال با دیگر نهال های پسته در این است که برگ‌های زخیم و لوله‌ای دارد. گاهی نیز امکان دارد که اشتباها تصور شود که درختان پسته دچار کم آبی یا کمبود مواد معدنی شده‌اند، ولی باید توجه داشت که حالت کلی برگ‌های این نهال به طور طبیعی به همین صورت است.

خرید پسته فندقی

بررسی قیمت پسته

یکی از پر اهمیت‌ترین فاکتورهایی که حین خرید پسته فندقی باید مد نظر داشته باشید که بر روی قیمت آن هم به صورت مستقیم تاثیر ویژه‌ای دارد، آب خندان بودن این پسته می باشد. بعضی از افراد اقدام به خندان نمودن پسته فندقی با استفاده از تغییر دمای ناگهانی آن می‌نمایند که به آن پسته فندقی آب خندان می‌گویند و قیمت پسته فندقی نوع آب خندان به مراتب پایین تر از نمونه‌های خندان طبیعی آن می‌باشد.

به طور معمول در بازارهای داخل کشور برای مناسب سازی قیمت تهیه پسته فندقی و امکان خرید این محصول توسط اقشار گوناگون جامعه، اقدام به مخلوط نمودن پسته خندان و پسته آب خندان می‌نمایند. فروشندگان یکی از علت‌های اصلی متغیر بودن قیمت پسته فندقی در بازار هستند، چرا که این افراد اقدام به خرید پسته فندقی از تامین کننده اصلی می‌نمایند و پس از اضافه کردن هزینه های جانبی به آن، همان پسته را به خریدار نهایی تحویل خواهند داد، این موضوع در نهایت منجر به افزایش یافتن قیمت پسته فندقی در بازار می‌گردد. بنابراین پیشنهاد ما این است که برای تهیه پسته فندقی از فروشگاه‌های آنلاین که امکان ارتباط مستقیم بین خریدار و فروشنده را فراهم می‌نمایند، کمک بگیرید.

خرید پسته‌ به صورت عمده

پسته فندقی به علت تقاضای زیادی که در بازارهای خارجی دارد، بسیار مورد توجه صادرکنندگان قرار می‌گیرد و می‌توان از آن به عنوان یکی از مهم ترین محصول صادراتی غیرنفتی کشور یاد نمود که ارزآوری بالایی به همراه دارد. برای خرید و فروش عمده این محصول به فاکتورهای بسیاری توجه خواهیم کرد که یکی از مهم ترین آن‌ها توجه به سایز و انس محصول می‌باشد. به طور معمول انس پایین این پسته که دارای سایز بزرگتری هم می‌باشد از قیمت بالاتری برخوردار بوده و از دیگر فاکتورهای قابل اهمیت در خرید پسته فندقی رنگ پوسته و رنگ رویه مغز آن می‌باشد.

رنگ سفید و روشن پسته‌های فندقی و رنگ قرمز رویه مغز آن نشانه کیفیت در این محصول بوده و در خرید و فروش عمده پسته فندقی باید به مقدار درصد دهان بست و پوکی هم توجه کرد و هرچه این درصد کمتر باشند کیفیت محصول بالاتر می‌رود. در خرید عمده و صادراتی در حدود۰.۵ تا ۱درصد پوکی و تا مقدار ۵ درصد دهان بست جز درصد نرمال این محصول محسوب می شوند که بار صادراتی به دلیل طی مسافت و زمان طولانی حمل و نقل باید پیش از ارسال به شکل کامل ضدعفونی شده و در بسته بندی استاندارد قرار بگیرد تا از آسیب رسیدن به آن در طول مسیر پیشگیری شود. به طور معمول پسته فندقی در سردخانه و در دمای پایین نگهداری می‌گردد تا این محصول از آفات حفظ گردد که هر سال بعد از فصل برداشت پسته، بازار خرید و فروش عمده پسته صادراتی از نوع فندقی به اوج خود رسیده و بیشترین میزان صادرات این محصول مربوط به رقم فندقی می‌باشد.

مقالات پیشنهادی

مدارک لازم برای صادرات زعفران

تعیین مدارک لازم برای صادرات زعفران

ایران از بزرگترین تولیدکنندگان زعفران جهان است. زعفران علاوه بر استفاده‌های خوراکی در موارد دارویی نیز کاربردهای زیادی دارد. دیگر تولیدکنندگان زعفران

تعرفه صادرات پسته

بررسی تعرفه صادرات پسته

پسته از خشکبارهای محبوب جهان محسوب می‌شود که در کشورهای محدودی باکیفیت مرغوب تولید می‌شود. کشور ایران در لیست کشورهایی با مرغوب‌‌ترین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *