شـــارونــــا

گروه بازرگانی شارونا

تهران - ولنجک

خیابان ارغوان - کوچه دوم

22179204 021

09129459825

شنبه تا چهارشنبه: ۹ تا ۱۷

پنجشنبه: ۹ تا ۱۳

صادرات پسته به قطر

در این مقاله صادرات پسته به قطر را بررسی خواهیم کرد. انواع پسته ایرانی برای صادرات به حوزه‌ خلیج فارس و کشور‌های عربی بسیار مناسب هستند، زیرا این منطقه‌ یکی از بازارهای مستعد برای خرید پسته ایرانی و فروش آن معرفی می‌شود. قطر یک کشور توریستی بوده و با توجه به این ویژگی می‌توان خوراکی‌های بین‌المللی زیادی را در‌ این کشور پیدا نمود.

انواع پسته ایرانی به دو شکل بسته بندی و فله به قطر و سایر کشور‌های عربی صادر می‌گردد. قطر به دلیل داشتن آب و هوایی بیابانی توانایی تولید و مصرف پسته به صورت مستقل را ندارد از این رو، نیاز به واردات این محصول از کشور‌های تولیدکننده‌ی آن نظیر ایران خواهد داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی صادرات پسته به این کشور می‌توانید در ادامه‌ی این مقاله ما را همراهی کنید.

صادرات پسته به قطر

صادرات پسته به قطر و شناخت بهترین نوع این محصول

صادرات پسته به قطر یکی از تجارت‌های بسیار پرسود است؛ با این حال باید به کیفیت پسته‌ صادراتی هم بسیار توجه کرد. از انواع پسته صادراتی می‌توان به مدل‌های پسته‌ احمدآقایی، پسته‌ فندقی، پسته‌ کله قوچی، پسته‌ بادامی، مغز پسته و مغز پسته‌ سبز اشاره نمود.

در بین پسته‌های نام برده شده پسته‌ اکبری، پسته‌ احمد آقایی و پسته‌ کله قوچی به دلیل داشتن ظاهر جذاب و طعم فوق‌العاده در کشور‌های ثروتمند عربی مورد پسند هستند. محصولاتی نظیر خلال پسته نیز در قطر بسیار محبوب می‌باشد زیرا از پسته‌ برای تولید انواع شیرینی و غذا‌های عربی استفاده می‌شود همچنین، قطر 45 تن خلال پسته به ارزش 540297 دلار وارد کرده است.

چرا قطر برای انجام صادرات کشور خوبی است؟

صادرات پسته به قطر می‌تواند یک انتخاب بسیار خوب برای تاجران باشد، زیرا قطر به دلیل داشتن ثبات اقتصادی سرمایه‌ی تجار را ضمانت ‌می‌کند. این کشور به دلیل در حاشیه نبودن و همچنین تحریم توسط کشور‌های عربی خاورمیانه نیاز به تجارت با کشور‌های غیر عرب نظیر ایران دارد. این کشور جمعیتی ثروتمند دارد که برای اجناس و مواد غذایی مناسب مانند پسته‌ درجه یک قیمت خوبی پرداخت می‌کنند.

همچنین قطر به دلیل تحریم اقتصادی کشور‌های عربی و نبود زمین‌های زراعی مناسب کشت پسته و سایر مواد غذایی برای صادرات بسیار مناسب است. این کشور به دلیل وجود ماهیت توریستی و رابطه‌ مطلوب با ایران پتانسیل‌ زیادی برای تجارت با بازرگانان ایرانی خواهد داشت.

هزینه‌ی صادرات به قطر چگونه خواهد بود؟

برای صادرات پسته به قطر باید چند نکته‌ مهم را درنظر گرفت. ابتدا باید اعلام کنیم که قطر توسط دیگر کشور‌های عربی در خاورمیانه تحریم شده که خود فرصتی مناسب برای کشور‌هایی مانند ایران است که به سمت قطر درحال پیشروی ‌باشند.

داشتن رابطه‌ی سیاسی مناسب با قطر به تاجران ایرانی فرصت‌های بازرگانی بسیاری را داده؛ زیرا در این کشور قانون مالیات بر ارزش افزوده وجود ندارد و متوسط سود کمرگی برای واردات مواد غذایی نظیر پسته بین 10 تا 15 درصد است.

صادرات پسته به قطر

کلام آخر

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی صادرات پسته به قطر می‌توانید از مشاوره‌ی شرکت شارونا استفاده نمایید. برای همکاری با مجموعه‌ ما کافیست با شماره‌های شرکت تماس بگیرید و هم اکنون کار صادرات را آغاز کنید.

مقالات پیشنهادی

مدارک لازم برای صادرات زعفران

تعیین مدارک لازم برای صادرات زعفران

ایران از بزرگترین تولیدکنندگان زعفران جهان است. زعفران علاوه بر استفاده‌های خوراکی در موارد دارویی نیز کاربردهای زیادی دارد. دیگر تولیدکنندگان زعفران

تعرفه صادرات پسته

بررسی تعرفه صادرات پسته

پسته از خشکبارهای محبوب جهان محسوب می‌شود که در کشورهای محدودی باکیفیت مرغوب تولید می‌شود. کشور ایران در لیست کشورهایی با مرغوب‌‌ترین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *