شـــارونــــا

گروه بازرگانی شارونا

تهران - ولنجک

خیابان ارغوان - کوچه دوم

22179204 021

09129459825

شنبه تا چهارشنبه: ۹ تا ۱۷

پنجشنبه: ۹ تا ۱۳

صادرات زعفران به استرالیا

می‌دانیم زعفران از مهم‌ترین کالاهای غیرنفتی و صادراتی کشور‌ می‌باشد. طی سال‌های اخیر روند صادرات زعفران به استرالیا از ایران رواج پیدا کرده است. کشور استرالیا با حدود 25 میلیون نفر جمعیت و وسعتی زیاد، رتبه 6ام پهناورترین کشور‌های جهان را دارد. طی سال‌های پیشین این کشور کمتر مورد توجه بازرگانان ایرانی بوده است. پس اگر برای این بازار برنامه‌ریزی اصولی برای بازاریابی، کیفیت و بسته‌بندی مناسب انجام شود، بازار بکری برای تجار به حساب‌ می‌آید.

مزایای صادرات زعفران به استرالیا

تنوع محصولات: با توجه به سرشار بودن کشور ایران از انواع محصولات به دلیل غنی بودن در آب و هوا و زمین‌های زراعتی حاصلخیز‌ می‌تواند محصولات با تنوع بسیاری را به استرالیا ارائه دهد. از دیگر محصولات صادراتی به استرالیا بجز زعفران‌ می‌توان به پسته، خشکبار، فرش، پوشاک و غیره اشاره کرد.

روابط دوستانه: در جهت افزایش تجارت و روند صادراتی به این کشور، ایجاد رابطه‌ای دوستانه و همکاری در روابط اقتصادی امری ضروری است.

قیمت مناسب: روند تولید تعدادی از محصولات ایرانی به نسبت تولید آن‌ها در سایر کشورها هزینه کمتری را شامل‌ می‌شود. در نتیجه این دسته از محصولات با قیمت بسیار مناسبی در بازار استرالیا به فروش‌ می‌رسد و باعث افزایش رقابت در این بازار‌ خواهد شد.

مزایای گمرکی: در جهت جلوگیری از دوگانگی مقررات گمرکی ایران و استرالیا و دوگانه‌سازی بازار، مزایای گمرکی در صادرات از ایران به استرلیا افزایش پیدا کرده است.

بازار بزرگ: با وجود جمعیتی در حدود 25 میلیون نفر این کشور از بازاری بزرگ برای صادرات محصولات ایرانی برخوردار است.

صادرات زعفران به استرالیا

موانع پیشه رو در انجام صادرات

تحریم: بر کسی پوشیده نیست که وجود تحریم‌های اعمال شده از سایر کشورها به ایران تاثیرات منفی بسیاری در معاملات و صادرات کشور گذاشته است.

رقابت: همانطور که گفته شد رقابت در بازار استرالیا به دلیل بکر بودن‌ می‌تواند بسیار بالا باشد. کشورهای مختلف همواره تلاش‌ می‌کنند تا با برندسازی و ارسال محصولات مشابه، جایگاهی در این بازار کسب کنند. این موضوع بر صادرات به استرالیا از ایران تاثیر منفی خواهد داشت.

حمل و نقل: در صورت عدم توجه به شیوه حمل و نقل و ارسال کالا به استرالیا ممکن است آسیب‌های بسیاری به بسته‌بندی محصول ارسالی وارد شود. این مورد علاوه بر تاثیر منفی، جلوه نامناسب از محصول ایرانی ایجاد‌ می‌کند.

موانع بانکی: وجود مشکلات بانکی و دشواری در جابه‌جایی پول از موانع مهم در صادرات به استرالیا است که تمایل واردکنندگان این کشور برای معامله با کشور ما را کم‌ می‌کند.

چرایی صادرات به استرالیا

از دلایل اصلی که باعث صادرات زعفران به استرالیا می‌شود، ماندگاری بالای این ادویه باارزش است و در صورت مشکلات در حمل و نقل، آسیبی به محصول وارد نمی‌شود. از دلایل دیگر اینکه زعفران محصولی شناخته شده در بازار استرالیا است و مردم به خوبی با آن آشنایی دارند؛ در نتیجه سود خوبی را برای ما به همراه خواهد داشت. استرالیا زعفران را به صورت بسته‌بندی و فله‌ای خریداری می‌کند و نمونه فله‌ای را با برند و بسته‌بندی خاص خود برای کشورهای دیگر صادر می‌کند.

صادرات زعفران به استرالیا

جمع‌بندی

استرالیا از شرایط پایداری در زمینه اقتصادی برای جذب سرمایه‌گذاران صادراتی برخوردار است. با توجه به فرهنگ و مردم متنوع این کشور صادرات زعفران به استرالیا یک هدف مناسب به شمار می‌آید که با توجه به خواسته‌ و علایق مردم آن می‌توان به سود مناسبی در این زمینه دست یافت.

مقالات پیشنهادی

مدارک لازم برای صادرات زعفران

تعیین مدارک لازم برای صادرات زعفران

ایران از بزرگترین تولیدکنندگان زعفران جهان است. زعفران علاوه بر استفاده‌های خوراکی در موارد دارویی نیز کاربردهای زیادی دارد. دیگر تولیدکنندگان زعفران

تعرفه صادرات پسته

بررسی تعرفه صادرات پسته

پسته از خشکبارهای محبوب جهان محسوب می‌شود که در کشورهای محدودی باکیفیت مرغوب تولید می‌شود. کشور ایران در لیست کشورهایی با مرغوب‌‌ترین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *