شـــارونــــا

گروه بازرگانی شارونا

تهران - ولنجک

خیابان ارغوان - کوچه دوم

22179204 021

09129459825

شنبه تا چهارشنبه: ۹ تا ۱۷

پنجشنبه: ۹ تا ۱۳

بررسی مدارک لازم برای صادرات پسته

پسته ایرانی به دلیل کیفیت و طعم منحصر به فردی که داشته در دنیا شناخته شده است. در ایران میزان تولید پسته بیشتر از میزان مصرف می‌باشد؛ به همین دلیل صادرات آن باعث فراهم شدن سود و درآمد مناسب می‌گردد. این کالای تولیدی به حدود 80 کشور جهان صادر خواهد شد. کشورهای آمریکا و ترکیه هم در جمع دیگر صادرکنندگان پسته هستند اما همچنان کیفیت پسته ایران باعث محبوبیت آن در سایر کشور‌ها می‌باشد. در کشور ما انواع مختلفی از پسته کشت می‌شود و پس از بررسی کیفیت و ارزیابی‌های لازم بهترین نمونه‌ها برای صادرات ارسال خواهد شد. از مهم‌ترین کشورهای واردکننده پسته می‌توان به عراق، قزاقستان، امارات، هند، آلمان اشاره کرد. در طی نمودن روند ارسال لازم است تا مدارک لازم برای صادرات پسته را فراهم کنید. ما در ادامه این مطلب به توضیح این مدارک می‌پردازیم.

مدارک لازم برای صادرات پسته

از مدارک لازم برای صادرات پسته می‌توان به گواهی بهداشت و سلامت و گواهی مربوط به سم آفلاتوکسین اشاره کرد. در صورتی که پسته ارسالی در کشور مقصد آزمایش شود و هر کدام از گواهی‌های لازم را نداشته باشد، برگشت خواهد خورد. بعد از ارسال محموله به گمرک نیز لازم است تا تاییدیه‌ای بابت صحت محصول از گمرک دریافت کنید. این مرحله بررسی فیزیکی، ارزیابی و گمرکات و سپس صدور مدارک گمرکی را شامل می‌شود. همچنین لازم است تا برای صادرات پسته کارت بازرگانی دریافت کنید. مورد بعدی تهیه پیش فاکتور در گمرک است که توسط فروشنده تنظیم خواهد شد و شامل اطلاعات زیر است:

 • قیمت کالا
 • مقدار محصول ارسالی
 • مشخصات کامل خریدار و فروشنده
 • هزینه‌های حمل و نقل
 • زمان و شرایط تحویل بار و نوع حمل
 • ذکر بازرسی‌های انجام شده
 • مدت اعتبار
 • گواهی مبدأ

مدارک لازم برای صادرات پسته

قوانین صادرات پسته

سراسر جهان برای واردات محصولات به کشور خود قوانینی تعیین می‌کنند که ما برای تجارت با آن کشور موظف به پیروی از این قوانین هستیم. برای صادرات پسته نیز شرایط خاص و مراحلی تعیین می‌شود:

 • کیفیت پسته

پسته صادراتی باید بهترین نوع و بالاترین کیفیت را داشته باشد. لازم است تا پیش از انتخاب پسته آن را به درستی ارزیابی کنیم تا از سلامت و کیفیت آن اطمینان حاصل شود.

 • بسته‌بندی محصول

بسته بندی و ظاهر برای عرضه کالا، اهمیت زیادی در جذب خریداران دارد. بسته‌بندی‌ها علاوه بر مطابقت با فرهنگ و سلایق مردم کشور مقصد باید از نظر مقاومت برای ارسال و شرایط مختلف حمل و نقل نیز مورد توجه قرار گیرند. این بررسی‌ها باعث می‌شود تا آسیب به پسته وارد نشده و از کیفیت آن نیز کم نگردد.

 • اخذ گواهی‌ها و تاییدیه‌ها

تهیه گواهی‌ها برای صادرات نیز بسیار مهم است. در این مرحله اطلاعات در خصوص محموله مثل شرکت صادراتی، مشخصات محصول و غیره مشخص می‌شود.

 • قوانین گمرک

در مرحله اظهارنامه گمرک لازم است تا همه چیز برای جلوگیری از بروز مشکل به درستی انجام شود. به منظور بررسی، نمونه‌ای برای سازمان ارسال شده و تاییدیه نهایی در صورت درست بودن همه چیز صادر می‌گردد.

مدارک لازم برای صادرات پسته

جمع‌بندی

به طور کل صادرات پسته به کشورهای خارجی قوانین خاصی دارد. در این مسیر باید به تهیه مدارک لازم برای صادرات پسته توجه کرد تا تمامی‌گواهی‌های ضروری آماده شده و مشکلی در صادرات صورت نگیرد. با وجود تمام فراز و نشیب‌ها، در صورت درست طی شدن روند صادرات فرصت عالی برای ارتقا در صادرات و صنعت فراهم می‌شود.

مقالات پیشنهادی

مدارک لازم برای صادرات زعفران

تعیین مدارک لازم برای صادرات زعفران

ایران از بزرگترین تولیدکنندگان زعفران جهان است. زعفران علاوه بر استفاده‌های خوراکی در موارد دارویی نیز کاربردهای زیادی دارد. دیگر تولیدکنندگان زعفران

تعرفه صادرات پسته

بررسی تعرفه صادرات پسته

پسته از خشکبارهای محبوب جهان محسوب می‌شود که در کشورهای محدودی باکیفیت مرغوب تولید می‌شود. کشور ایران در لیست کشورهایی با مرغوب‌‌ترین

قیمت جهانی زعفران

تعیین قیمت جهانی زعفران

بارها به این موضوع اشاره شده است که زعفران به عنوان یک ادویه گران قیمت محبوبیت زیادی در میان مردم دارد. از

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *