شـــارونــــا

گروه بازرگانی شارونا

تهران - ولنجک

خیابان ارغوان - کوچه دوم

22179204 021

09129459825

شنبه تا چهارشنبه: ۹ تا ۱۷

پنجشنبه: ۹ تا ۱۳

پسته

در میان انواع خشکبار، پسته یک عضو پرخاصیت، خوشمزه و پر طرفدار می باشد که چهار نوع آن در ایران به تولید می‌رسد و پسته‌ی ایرانی با عطر و رنگ جذاب و طعم خوبی که دارد، در شکل‌های بدون پوسته، پوسته دار، بوداده و نمکی عرضه می‌شود. در خرید پسته باید با دقت عمل کنید تا محصولی پر مغز، خندان، رسیده و مرغوب بدون کرم خوردگی تهیه نمایید.
محصولات گروه بازرگانی شارونا با ضمانت کیفیت محصول در بهترین مزارع ایران با در نظر گرفتن استانداردهای روز دنیا به عرصه تولید می‌رسند که پسته نیز جزو خشکبار قابل عرضه در این فروشگاه می‌باشد.

خرید پسته مرغوب چه خاصیت‌هایی دارد

پسته در صورتی که کیفیت و مرغوبیت داشته باشد، جزو محصولات بسیار مفید که تأمین‌ کننده مواد مغذی، ویتامین و کالری در بدن هستند، محسوب خواهد شد.این محصول از پروتئین، فسفر، کلسیم، آب، نشاسته، آهن، پتاسیم، ویتامین آ، و ویتامین ب تشکیل شده است که خاصیت‌های آن شامل موارد زیر می‌شوند.

تقویت قوای جنسی
بهبود عملکرد مغز
تقویت حافظه
آرامش قلب
آرام شدن اعصاب
درمان اسهال
تسکین سرفه
تقویت معده
باز کردن مجاری کبد

خرید پسته
 

با توجه به خواص بالای این محصول، مصرف آن برای زنان شیرده و باردار، نوجوانان، ورزشکاران و دانش آموزان ضروری می‌باشد.

بررسی انواع پسته

اکبری
احمد آقایی
عباسعلی
اوحدی
خرید پسته فرخی
خنجری
شاهپسند
کله قوچی

اطلاعات مورد نیاز برای خرید پسته اکبری

یکی از معروف ترین‌های این محصول در ایران پسته اکبری می‌باشد. این پسته بسیار خندان بوده و رنگ روی مغز آن بنفش و رنگ پوست استخوانیش کرم تیره است. از ویژگی‌های پسته اکبری کشیدگی و درشت بودن آن می باشد که با توجه به سایزش به super long معروف است. امروزه سطح زیر کشت پسته اکبری بسیار در حال افزایش است چرا که این نوع محصول دارای مغز بزرگی نسبت به حجم کلش می باشد که این ویژگی باعث می‌شود خرید این محصول به صرفه محسوب شود.

ویژگی‌های پسته احمد آقایی

پسته احمدآقایی نیز یکی از انواع مرغوب پسته محسوب می شود که از نظر اندازه در دسته درشت قرار گرفته اما به اندازه اکبری درشت نمی‌باشد. یکی دیگر از مواردی که باعث بازار پسند بودن این پسته می‌شود، پوست استخوانی و سفید و قیمت پایین تر این محصول در مقایسه با پسته اکبری است. رنگ رویی مغز این پسته ارغوانی تا قرمز روشن می‌باشد که از این طریق می‌توان فهمید که با اکبری تفاوت دارد. خرید پسته احمد آقایی برای دورهمی‌های تا حدودی رسمی پیشنهاد می‌شود.

 

پسته عباسعلی

پسته عباسعلی چربی بالا، طعمی خوشمزه و مغز شیرینی دارد. پوست این محصول سفید، روشن، کشیده و بادامی شکل می‌باشد که همین ویژگی ها باعث بازار پسند بودن و محبوبیت آن شده‌است. پسته عباسعلی دامغان شباهت خیلی زیادی به پسته احمدآقایی داشته و از دو طرف خندان است. اندازه دانه های پسته عباسعلی متوسط می‌باشد که همین عامل باعث شده تعداد دانه های آن در یک کیلو نسبت به پسته اکبری بیشتر باشد و خرید آن مقرون بصرفه تر بنظر برسد. قیمت مناسب، ظاهر عالی و طعم خوب آن، باعث می شود خرید پسته عباسعلی را به شما پیشنهاد کنیم.

پسته فندقی یا اوحدی و ویژگی‌‌های آن

پسته اوحدی دارای ظاهری گرد و کروی شکل مانند فندق است که بیشترین میزان کشت را در مناطق سنتی تولیدکننده پسته ایران به خود اختصاص داده است. همچنین پسته فندقی از نظر اندازه ریز بوده که به همین علت قیمت پایینی دارد و از این محصول بیشتر در آجیل‌ها استفاده می‌کنند تا آجیل قیمت به صرفه‌ای داشته باشد. اگر بدنبال خرید پسته با قیمت پایین هستید، پسته قندقی گزینه مناسبی برای شما محسوب می‌شود.

خرید پسته فرخی

پسته فرخی از انواع پسته دامغان محسوب می‌شود که ظاهری شبیه به پسته خنجری داشته اما کشیده تر و درشت تر از آن است. پوست استخوانی این پسته از یک طرف بسته بوده و از طرف دیگر خندان می‌باشد. این محصول مغز سبز و فسفری دارند که مناسب شیرینی پزی است. از این رو خرید پسته فرخی را بصورت مغز کرده برای شیرینی پزها توصیه می‌کنیم.

شکل ظاهری پسته‌های خنجری

این پسته ظاهری کشیده و لبه های تیز و برگشته دارد که در دسته پسته بادامی قرارخواهد گرفت. پوست استخوانی پسته خنجری کدر می‌باشد اما مغز بسیار خوش رنگی دارد. پوست رویی مغز به رنگ صورتی روشن و مغز آن سبز فسفری است که باعث محبوبیت مغز این پسته در شیرینی فروشی‌ها می‌شود. بطور کلی پسته خنجری شباهت بسیار زیادی به پسته فرخی دارد.

خرید پسته شاهپسند

پسته شاهپسند جزو پسته‌های دامغان است که کنار پسته های بادامی شکل قرار میگیرد. این نوع پسته دارای کیفیت و طعم و مزه بی نظیری می‌باشد و پوست رویی مغز پسته شاهپسند بسیار خوش رنگ و قرمز است که به همین دلیل به آن مغز گلدار می‌گویند. درصد خندانی پسته شاهپسند بالا است، به عبارتی در مقدار مشخصی از پسته در انواع مختلف، پسته‌های شاهپسند کمترین میزان دهن بسته را دارند. پوست استخوانی این محصول کرم رنگ بوده و گاهی به تیرگی نیز میزند. خرید پسته شاهپسند بعنوان یک محصول لوکس با طعمی بی نظیر پیشنهاد می شود.

پسته کله قوچی و برسی خواص آن

پسته کله قوچی یکی از محصولات محبوب و با کیفیت محسوب می‌شود که شکل ظاهری آن تقریبا گرد بوده و به طور معمول مغز آن از پوست استخوانی پسته بیرون زده است. این خشکبار را می توان نمونه درشت پسته فندقی به حساب آورد چرا که از نظر ظاهری شباهت بسیار زیادی با هم دارند با این تفاوت که از نظر سایز و اندازه پسته کله قوچی کاملا درشت تر می‌باشد. تولید این نوع پسته به علت کم بودن مقاومتش نسبت به ناپایداری های جوی، کم آبی و شوری آب در حال کاهش می‌باشد. خرید پسته کله قوچی برای مهمانی های شیک و رسمی پیشنهاد میشود چرا که درصد خندانی آن بالا بوده و درشت بودن آن و در کاسه آجیل خودنمایی می‌کند.

تهیه پسته از فروشگاه معتبر

شارونا با ضمانت کیفیت و ضمانت محصول در تهیه انواع پسته مطابق با استانداردهای بین المللی بهترین محصولات را از زمین‌های حاصل خیز تهیه کرده و در اختیار شما قرار می‌دهد.